Bonus dnia630 PLN600 PLN
30 PLNDARMOWE ZAKŁADY ZA REJESTRACJĘ
100, 200 i 300 PLN3 ZAKŁADy BEZ RYZYKA (CASHBACK)
Zarejestruj konto

Kogo Czesław Michniewicz zabierze do Kataru?

Kogo Czesław Michniewicz zabierze do Kataru?
Autor: | Źródło zdjęcia: Lens Strong / Shutterstock.com

Za nami czerwcowy maraton meczów Ligi Narodów. Polacy w czterech spotkań wywalczyli 4 punty, ale zdaniem selekcjonera  nie to było najważniejsze. Podczas zgrupowania mógł obejrzeć blisko 40stu zawodników, z których wielu przybliżyło się do wyjazdu na mundial. Wyjaśniamy, którzy z nich powinni pojechać do Kataru.

Absolutni pewniacy

Pierwszym niekwestionowanych pewniakiem do wyjazdu na mundial jest Robert Lewandowski. Jeden z najlepszych napastników świata nie oczarował podczas spotkań Ligi Narodów jednak jego wartość dla kadry jest nieoceniona. Wydaje się, że jego partnerem w ataku może zostać Karol Świderski, który wielokrotnie udowadniał swoją przydatność w meczach drużyny narodowej. W ostatnich spotkaniach nie zagrał wielu minut, jednak za każdym razem gdy wchodził na boisko dawał dodatkowy impuls i dochodził do groźnych sytuacji strzeleckich.

Jeśli chodzi o pomocników najpewniejsi wyjazdu są Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński. Dla pierwszego z nich jedyną przeszkodą byłaby ewentualne pozostanie w lidze rosyjskiej. Na szczęście biorąc pod uwagę nowe przepisy transferowe związane z sytuacją na Ukrainie jest to praktycznie niemożliwe. Podobnie jest w przypadku świetnie wyszkolonego Sebastiana Szymańskiego. Pomocnik został wyceniony przez swój klub i najprawdopodobniej odejdzie na zasadzie transfery definitywnego. Wśród defensorów pewnymi do wyjazdu do Kataru są Kamil Glik, Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek i Matty Cash. Jeśli chodzi o bramkarzy w kadrze nie powinno zabraknąć doświadczonych Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Skorupskiego.

Gracze blisko wyjazdu

Zaczynając od linii ataku najbliżej wyjazdu jest Krzysztof Piątek, który rozegrał przyzwoite zawody w drugim meczy przeciwko Belgii. Ważne aby grał regularnie w swoim klubie. Walka o miejsce dla czwartego napastnika toczy się między Arkadiuszem Milikiem a Adamem Buksą. W tym przypadku wybór jest uzależniony od tego, który z nich wcześniej wyleczy kontuzje i dojdzie do pełnej dyspozycji. Wśród pomocników blisko mundialu należy wymienić skrzydłowych Przemysława Frankowskiego i Nicola Zalewskiego. Ten drugi oczarował kibiców reprezentacji Polski, zaliczył asystę przy golu Casha i nie bał się wchodzić w pojedynki 1 na 1. Jacek Góralski, Mateusz Klich i Szymon Żurkowski to zawodnicy środka pola, którzy powinni się znaleźć 26 osobowej kadrze na mundial. Selekcjoner i kibice mają najdzie, że w drużynie zameldują się leczący urazy Jakub Moder i Krystian Bielik.

Michniewicz docenia młodych zawodników

Wśród obrońców znacznie wzrosły akcje młodego Jakuba Kiwiora. Ten niedoświadczony stoper pokazał się z bardzo dobrej strony na tle mocnych rywali i prawdopodobnie pojedzie do Kataru. W przypadku newralgicznej lewej strony najbliżej wyjazdu jest zawodnik Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz. Mniej prawdopodobne alternatywy dla tego gracza stanowią tacy piłkarze jak: Kamil Pestka, Patryk Kun oraz Michał Karbownik. Na koniec warto wspomnieć o bramkarzach, wśród których największą szanse na powołanie w roli rezerwowych mają uczestnicy ostatniego zgrupowania Bartłomiej Drągowski i Kamil Grabara.

Popularne typy bukmacherskieBrak typów na dziśTypuj w Fortunie
;